O mnie i o blogu

Cześć !

Witaj na krokdalej. Jestem Emilia. Mieszkam w Krakowie. Oto kim jestem i dlaczego piszę, szczególnie o Portugalii.

O mnie

Lubię zmiany, podróżować z plecakiem i namiotem, utrwalać na zdjęciach to, co mnie otacza, sprawdzać, co jest za następnym zakrętem i w swoim tempie poruszać się krok dalej. A poza tym… uwielbiam kawę i do tego koniecznie jakieś portugalskie bolo (ciastko), pizzę w Neapolu, odpoczynek w Alpach, nie wyobrażam sobie życia bez szumu oceanu za oknem, marzę o Himalajach i podróży na koniec świata.

jaaa

Ja i Portugalia

Ta część mojego życia zaczęła się niewinnie. Postanowiłam wyjechać na Wolontariat Europejski (EVS) do kraju, o którym nic nie wiedziałam. Wybierałam między Hiszpanią, a Portugalią. Dostałam odpowiedź z Portugalii, a właściwie z Madery – małej portugalskiej wyspie na środku oceanu, która zmieniła moje życie. Czas spędzony tam dał mi ogromną dawkę wrażeń, pokonywania swoich słabości, odkrywania nowych możliwości, a przede wszystkim nauczył mnie cieszyć się życiem. Wróciłam do Polski w grudniu 2015. Od tego czasu w moim sercu rozbrzmiewa saudade – tęsknota. Ta właśnie sprawiła, że chcę dzielić się tym, co przeżyłam i wiem o Portugalii (i nie tylko).

Blog

Na blogu znajdziecie treści głównie związane z Portugalią. Są tu notki z okresu, gdy tam mieszkałam, inne pisane z perspektywy czasu z mojego mieszkania w Krakowie lub nowości z kolejnych wyjazdów.

Wszystkie podzielone są na obszary: Ciekawe miejsca – co warto zobaczyć?  Góry, morze, las – przyroda  Od kuchni – kulinaria  Przygody & przeżycia  Trochę historii  Wskazówki podróżnicze  Z mojego życia na Maderze

Najbliższa podróż:

17 kwietnia – 2 maja 2017

Portugalia – Lizbona, Porto, Viana do Castelo, Batalha, Fatima, Alcobaça, Nazare

Hiszpania – Vigo, Santiago de Compostella, Finisterre

Z nowości:

Polska na weekend – jestem jednym z autorów najnowszego przewodnika po Polsce.

polska-na-weekend380587-l1.jpg

 

 

Zobacz więcej na Instagramie & Facebook’u.